Jest wiele ciekawych źródeł informacji w Internecie, jedne mniej, drugie bardziej popularne. My w swoim artykule chcemy się skupić na tych najbardziej popularnych na całym świecie. Przedstawiamy wam 7 globalnych platform internetowych, w których znajdziecie informacje obejmujące zasięgiem temat najmu apartamentów. Zaczynamy!

1. Diigo

Założony w 2006 roku serwis społecznościowy umożliwiający zarejestrowanym użytkownikom na oznaczanie stron internetowych oraz tworzenie zakładek. Co więcej jego funkcja umożliwia na wyróżnienie dowolnej części strony oraz dołączenie do niej samoprzylepnych karteczek w formie adnotacji. Mogą być one albo prywatne albo udostępnione innym użytkownikom tej platformy za pośrednictwem specjalnego łącza. Diigo posiada swoje aplikacje zarówno na Androida, iOS, jak i na Windowsa.

Ku wielkiemu zaskoczeniu jego użytkowników na tej popularnej platformie umieszczono wpis informujący obejmujący apartamenty na wynajem w miastach Gdańsk, Sopot i Gdynia.

2. SlashDot

Również mało znany w Polsce ale niezwykle popularny za granicą serwis społecznościowy, który pierwotnie reklamował się sloganem „Wiadomości dla nerdów. Rzeczy, które mają znaczenie”. Na tej platformie zamieszczane są informacje dotyczące technologii, nauki czy polityki, które z kolei są przesyłane oraz oceniane przez redaktorów i użytkowników.

Witryna ta została założona już w roku 1997, z kolei już w 2012 roku posiadała 3,7 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie oraz ponad 5300 komentarzy dziennie.

Jak przystało na platformę dla nerdów, nie zabrakło tu też wiadomości dotyczących wynajmu apartamentów nad morzem. Link to tych informacji znajdziecie – tutaj.

3. Scoop.it

Jest to założona w 2007 roku platforma widżetów dla telefonów komórkowych znana pierwotnie pod nazwą Goojet. Jednak po rozwoju Apple App Story, gdy jednak okazało się, że technologia ta stała się zbędna, firma podjęła decyzję o zmianie swojej strategii skupiając się głównie na marketingu treści.

Platforma ta znalazła się wśród tysiąca najlepszych stron internetowych na świecie wg. rankingu Alexa z 2012 roku. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco w Kaliforni. Oprócz możliwości odkrywania treści na wszelkie interesujące tematy przez użytkowników Scoop.it oraz ich publikowania na stronach internetowych platforma ta posiada też zamieszczone informacje o najlepszym operatorze nieruchomości w trójmieście – link.

4. Tumblr

Tumblr zwany też jako „tumbler” jest niezwykle popularną na świecie platformą społecznościową oraz mikroblogiem. Strona ta została założona w 2007 roku i należy obecnie do amerykańskiej firmy Automatic. Umożliwia ona na umieszczanie multimediów oraz innych treści na swoim krótkim blogu. Według właścicieli witryny od 2023 roku Tumblr obsługuje niemal 600 milionów mikroblogów.

W maju 2013 roku pojawiła się informacja o przejęciu firmy przez Yahoo za kwotę 1,1 miliarda dolarów. Jednak wielu użytkowników platformy nie była z tego tytułu zadowolona. Zebrano nawet 170 tys. podpisów pod petycją na ten temat. Obecnie na tej platformie znajdziecie też informacje dotyczące najmu apartamentów, które umieszczone są tutaj.

5. StoreBoard.com

Bardzo popularna w USA platforma internetowa skierowana do mikro i małych firm. Umożliwia ona na bez kosztowe prowadzenie własnej strony internetowej, bloga, czy tablicy ogłoszeń. Strona ta zapewnia swojej społeczności możliwość sprzedaży produktów i usług online, wysyłania wiadomości e-mail oraz uzyskiwania dostępu do nowych, potencjalnych klientów.

StoreBoard.com wypełnia niszę dla 25 milionów mikroprzedsiębiorstw, które nie chcą polegać na reklamach typu pay-per-click albo katalogach firm. Pomimo tego, iż większość przedsiębiorstw prezentujących swoje oferty to firmy amerykańskie, to jednak nie mogło zabraknąć też operatora nieruchomości z trójmiasta, którego wpis zobaczycie tutaj.

6. Sites.Google.com

Ciężko znaleźć na świecie użytkownika Internetu, który nie zna wyszukiwarki Google. Jednak korporacja Alphabet, do której należy ta najbardziej popularna wyszukiwarka internetowa na świecie prowadzi wiele innych platform pod marką Google. Mamy pocztę w Gmail’u, mapy w usłudze Maps oraz chmurę danych w aplikacji Dysk. Jednak istnieje jeszcze jedna strona w odrębie Google, a mianowicie Sites.

Sites.Google.com umożliwia swoim użytkownikom na założenie swojej własnej strony internetowej w odrębie domeny Google. Znajdziemy tam wiele ciekawych stron, również taką, która opisuje apartamenty na wynajem w Gdyni, Gdańsku i Sopocie oferowane przez trójmiejskiego operatora nieruchomości.

7. LiveJournal

Ostatnią pozycję w naszym rankingu zamyka popularny serwis społecznościowy LiveJournal. Został on założony w 1999 roku i umożliwia swoim użytkownikom na prowadzenie własnego bloga, pamiętnika lub dziennika. Serwis ten został założony przez Brad’a FitzPatrick’a, jednak w 2007 został on sprzedany rosyjskiej grupie medialnej SUP Media.

Serwis ten dostępny jest w 33 językach, a informacje dotyczące wynajmu apartamentów na tej populatnej stronie znajdziecie tutaj.